Masáž pro těhotné

Těhotenské masáže

Trpíte-li v těhotenství bolestmi zad, že už nemůžete ani spát, otékají vám nohy i prsty na rukou, tak neváhejte a zajděte si na těhotenskou masáž!

Na masáži si jako těhotná žena nejen odpočinete, ale má i blahodárné účinky na vaše zdraví. Za hodinu masáže se vám skvěle uvolní záda a svaly, dojde ke zlepšení funkčnosti jater, žlučníku i slinivky, které jsou během těhotenství zatěžovány dvojnásobně. Pravidelnými masážemi (vhodné je absolvovat 1x do týdně) se zlepšuje i pružnost pokožky a snižuje se pravděpodobnost výskytu strií.

Nevhodná je masáž pouze pro těhotné ženy do třetího měsíce a při rizikovém těhotenství. Vždy musí proto tuto masáž odsouhlasit odborný lékař. Jinak jsou ale masáže těhotných žen naprosto bezpečné. Jestliže je těhotenství bezproblémové, může žena masáž absolvovat i týden před porodem. Pravidelné masáže zlepšují u nastávajících maminek průběh těhotenství, dokonce se stává, že u některých žen se díky pravidelným masážím dítě otočí správným směrem (hlavičkou dolů), i když předtím bylo v nevhodné příčné poloze.

Masáž se provádí teplým přírodním kokosovým olejem. Samotná masáž není tlaková. Provádí se celého těla - tedy nohy zepředu, bříško, ruce, šíje, obličej i vlasová část, záda a nohy zezadu.

Poloha při masáži je variabilní, a to dle potřeby nastávající maminky.

Masáž je určena i těm ženám, které plánují těhotenství. Pro své příznivé účinky, bývá velice často vyhledávána i maminkami po porodu.

Kontakt

Iveta Popelková Nad Porubkou 319/24 Ostrava-Svinov
IVETA +420 777 704 000

IC 01508661
popelkovaiveta1@seznam.cz